Sucha zabudowa

Sucha zabudowa to wyjątkowo praktyczny i łatwy do wdrożenia system wykończenia wnętrz. Za jego pośrednictwem można efektywnie zabezpieczyć elewację, szybko obudować skosy na poddaszu czy też przygotować solidne ściany działowe. Na system tego typ składa się bardzo wiele różnych elementów konstrukcyjnych, z których każdy posiada unikalne zastosowanie i odpowiednie parametry. W technologii suchej kluczowe znaczenie ma właściwy dobór materiałów budowlanych.

Jakie korzyści zapewnia sucha zabudowa?

Sucha zabudowa opiera się na zastosowaniu specjalnie dopasowanych produktów, które znajdziesz w tej kategorii naszej hurtowni Baustoff + Metall. Technologia ta stanowi bardzo dobrą alternatywę dla rozwiązań wymagających użycia wody zarobowej, takich jak mokre zaprawy tynkarskie, zaprawy murarskie czy kleje. W systemie suchym nie ma potrzeby odczekania na wyschnięcie poszczególnych elementów, a w czasie prac nie występuje konieczność wprowadzania znacznej wilgoci do wnętrz.

Poproś o wycenę

Wygoda i szybkość prac budowlanych

System ten ułatwia i przyspiesza realizację prac budowlanych, zwłaszcza w porównaniu do zastosowania technologii mokrej zabudowy. W tym przypadku poszczególne elementy są mocowane poprzez ich przykręcenie, co znacząco redukuje ilość przerw. Komponenty systemu są łatwe i szybkie w demontażu, dzięki czemu gwarantują dużą swobodę i elastyczność przy wykańczaniu pomieszczeń. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że w bardzo niewielkim stopniu obciążają strop. Ich zastosowanie nie wymaga korzystania z lejących się, łatwo brudzących i przywierających substancji, co przekłada się na wysoką czystość prac. Istotną zaletą jest możliwość intuicyjnego wykonania konstrukcji w systemie suchym, ze względu na przystępne i kompletne instrukcje montażowe.

Wysoka jakość elementów

W systemie suchym możemy zastosować wiele różnych elementów, nie tylko często kojarzone z tą technologią płyty kartonowo-gipsowe. Do polecanych przez nas rozwiązań należą też wysokiej klasy płyty włókno-cementowe, betonowe czy nawet drewnopochodne. Wiele projektów budowlanych wymaga również użycia materiałów o właściwościach ognioodpornych czy wodoodpornych. W takim przypadku optymalnym rozwiązaniem będą profile stalowe czy aluminiowe, które skutecznie wzmacniają konkretne części konstrukcji sufitowej lub przyściennej. Wysoką jakością odznaczają się też elementy wykończeniowe w formie kotew, narożników, taśm, wkrętów czy śrub. W systemie tym duże znaczenie ma ponadto zastosowanie przekładek i podkładek, które redukują zjawisko przenoszenia drgań.

Uniwersalne właściwości

Elementy suchego systemu są bardzo uniwersalne, co wynika z ich lekkości oraz prostoty profilowania czy docinania. Ich zastosowanie pozwala na przygotowanie zabudowy dla praktycznie każdej przestrzeni. Niektóre oferowane przez nas rozwiązania odznaczają się dużą elastycznością, dzięki czemu pozwalają na tworzenie konstrukcji krzywoliniowych. Zabudowa wykonana z ich użyciem sprawdzi się również przy wznoszeniu sufitów podwieszanych czy obudów dla kominków. Za pomocą tego systemu możesz też zabudować podłogę, nie czekając przy tym na wyschnięcie wylewki. Zastosowanie technologii suchej jest możliwe nawet w warunkach zewnętrznych, np. do wykończenia elewacji. System ten sprawdza się również na etapie remontów, ze względu na efektywność przy wyrównywaniu ścian czy dobudowach. Nie bez znaczenia pozostaje możliwość użycia materiałów poprawiających parametry pomieszczenia pod kątem akustycznym czy ciepłochronnym. Zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty i kontaktu z Baustoff + Metall.

Średnia ocen: 5