Klej do płytek

Klej do płytek

Klej do płytek wymagany jest zawsze i wszędzie tam, gdzie układana jest glazura. Przyklejanie płytek do ścian i podłóg odbywa się niemal wyłącznie w ten sposób, co pozwala na rezygnację z wiercenia i stosowania wkrętów. Przed przystąpieniem do prac musisz jednak wiedzieć, że w handlu dostępnych jest wiele rodzajów klejów do glazury, które przeznaczone są do użycia w określonych miejscach oraz warunkach. Na przykład chcąc ułożyć płytki na tarasie lub elewacji budynku, konieczne będzie użycie kleju, który jest odporny na warunki zewnętrzne.

Spis treści:
Jaką rolę pełni?
Zastosowanie
Wymagania
Czy dobry produkt musi być drogi?

Jaka rolę pełni klej do płytek?

Klej do płytek to środek budowlany, który ma za zadanie trwale przytwierdzać glazurę do podłoża. Musi być więc odporny na warunki, w których będzie wykorzystany, dlatego też w handlu można znaleźć różne rodzaje takich produktów. Jego rolą jest nie tylko umożliwienie mocnego przytwierdzenia płytek do ścian lub podłóg, ale również zapewnienie bezpieczeństwa w podstawowym stopniu. Nie trzeba nikogo przekonywać, że odklejenie się glazury zamocowanej wysoko i jej upadek na ziemię, może nieść za sobą bardzo poważne skutki dla osób znajdujących się w pobliżu. Właśnie z tego względu poprawny dobór kleju jest tak istotny. W naszej firmie Baustoff + Metall od ponad 30 lat dostarczamy materiały budowlane zarówno na terenie Polski, jak i Europy. Posiadamy w swojej ofercie kleje glazurnicze do niemal wszystkich potencjalnych zastosowań. Dzięki temu można trwale i bezpiecznie ułożyć glazurę zarówno wewnątrz budynków, jak i w obszarach narażonych na wpływ warunków atmosferycznych. W naszej ofercie znajdziesz także inne produkty przydatne w budownictwie, np. tynki wewnętrzne i zewnętrzne, farby elewacyjne i do wnętrz, styropiany, wełny izolacyjne, gipsy, zaprawy murarskie i wiele innych.

Zastosowanie

Kleje budowlane dostępne w naszej ofercie są dobre nie tylko do przyklejania do ścian glazury. Można je wykorzystać na wiele innych sposobów. Na przykład do mocowania płyt kartonowo-gipsowych, do przyklejania styropianu do zewnętrznych ścian budynku, jako stworzenie powierzchni, na której łatwiej jest położyć tynk czy też dla stworzenia bariery dla wody i wilgoci, by ta nie wnikała w strukturę ściany. Można za ich pomocą wykonywać warstwy zbrojne wełny mineralnej, a także zwiększać szczelność tych rodzajów ścian, które bazują na podłożach mineralnych (cegła, tynki cementowo-wapienne, tynki cementowe, beton). Produkty tego typu sprawdzą się też wszędzie tam, gdzie konieczne jest uzyskanie wysokiej przyczepności powierzchni, a jednocześnie środek klejący jest łatwy w użyciu. Dlatego też są chętnie wykorzystywane przy układaniu płyt gipsowo-kartonowych, które takich właśnie warunków wymagają.

Płytki

Jakie wymagania musi spełniać dobry klej do płytek na zewnątrz?

Dobry klej do płytek na zewnątrz musi spełniać rygorystyczne wymogi pod kątem odporności na wodę i wilgoć. To jednak tylko część wymagań, ponieważ zewnętrzne warunki atmosferyczne to również bardzo duże zmiany temperatur. Produkt musi wytrzymać siarczyste mrozy, gdy temperatura przy gruncie spada nawet do -20 stopniu Celsjusza, jak również letnie upały. Jeśli dodatkowo powierzchnia jest silnie nasłoneczniona, latem może rozgrzewać się do temperatury znacznie wyższej niż otoczenie, sięgając nawet 70 stopni Celsjusza. Właśnie dlatego tak ważny jest poprawny wybór kleju budowlanego, który zostanie użyty do układania glazury na balkonie, tarasie, ganku, werandzie czy elewacji budynku. W razie wątpliwości w kwestii doboru określonego produktu, serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszymi pracownikami.

Czy dobry produkt musi być drogi?

Na cenę, jaką trzeba zapłacić za taki produkt ma wpływ kilka czynników. Przede wszystkim jest to rodzaj zastosowania – inna może być cena produktu do glazury, do płytek ceramicznych, do płyt gipsowo-kartonowych czy do zastosowań zewnętrznych. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że na tej części inwestycji nie można oszczędzać. Użycie niewłaściwego rodzaju spoiwa będzie powodować, że płytki prędzej czy później zaczną odpadać od ścian. To z kolei może stworzyć zagrożenie dla osób przebywających w pobliżu. Jeśli chcesz, by inwestycja wytrzymała długie lata, zdecydowanie nie powinieneś oszczędzać na produktach budowlanych. W razie oderwania się części glazury dojdzie do strat finansowych, a dodatkowo może okazać się, że ponownego wyłożenia wymaga np. cała ściana.

Wybór właściwego rodzaju kleju do płytek jest kluczowy. Dzięki temu glazura pozostanie trwale przytwierdzona do powierzchni i nie zacznie odpadać nawet po długich latach. Ma to szczególne znaczenie w miejscach, takich jak balkony, werandy, tarasy, ganki czy zewnętrzna elewacja budynku, gdzie mamy do czynienia z pełnym oddziaływaniem warunków atmosferycznych. Baustoff + Metall to szeroka oferta klejów do glazury i innych podobnych produktów, bez których trudno byłoby wyobrazić sobie jakikolwiek remont. Zapraszamy do zapoznania się z naszym pełnym asortymentem i życzymy udanych zakupów.

Średnia ocen: 5

Czytaj również


Jak zagruntować ściany przed malowaniem?

Gruntowanie ścian przygotowuje podłoże do dalszych czynności. Jest ono konieczne przy nowych i niemalowanych wcześniej

Farba elewacyjna silikonowa

Farba elewacyjna silikonowa jest wszechstronnym produktem, który bardzo dobrze sprawdza się w zastosowaniach zewnętrznych. Jej

Płyta karton-gips

Płyta karton-gips to popularny materiał budowlany, który na szeroką skalę wykorzystywany jest w wielu inwestycjach.

Płyty sufitowe z wełny mineralnej

Płyty sufitowe z wełny mineralnej to konstrukcje, które idealnie sprawdzają się w wielu miejscach. Z

Sufity Armstrong

Sufity Armstrong to nowoczesne konstrukcje dedykowane biurom, sklepom, hotelom, szkołom, placówkom opieki zdrowotnej, dworcom, lotniskom

Sucha zabudowa

Sucha zabudowa to nowoczesny system wykańczania wnętrz, który nie wymaga zastosowania wody zarobowej. Płyty montowane

Klej do płytek

Klej do płytek wymagany jest zawsze i wszędzie tam, gdzie układana jest glazura. Przyklejanie płytek

Sufity podwieszane

Sufity podwieszane należą do wyjątkowo stylowych i praktycznych dodatków wnętrzarskich. Nie tylko korzystnie wpływają na

Materiały budowlane

Materiały budowlane są niezbędne na etapie budowy, konserwacji czy remontowania różnych budowli. Aby dobrze spełniały