Kasetony sufitowe

Kasetony sufitowe

Kasetony sufitowe to elementy w postaci specjalnie przygotowanych płyt, które razem z odpowiednio wytrzymałym stelażem pozwalają na przygotowanie wyjątkowo solidnego i estetycznego sufitu. Konstrukcje tego typu nie wymagają stosowania żadnych specjalistycznych narzędzi, co jest ich niemałą zaletą. Kasetony można też wymieniać na inne, np. modyfikując wygląd modułów i tworząc w ten sposób zupełnie nową aranżację. Elementy sufitowe tego typu występują w różnych kształtach i wymiarach.

Spis treści:
Dlaczego warto?
Wysoka wytrzymałość, uniwersalność i prosty montaż
Innowacyjne funkcje
Kompleksowy wybór
Nowoczesna konstrukcja
Cena

Dlaczego warto zastosować nowoczesne, gładkie kasetony sufitowe?

Kasetony sufitowe mogą być bardzo nowoczesne, a do rozwiązań wybieranych szczególnie często pod tym kątem należą elementy gładkie. Tego rodzaju produkty dostępne są w ofercie naszej firmy, która już od wielu lat obsługuje specjalistycznych wykonawców oraz odbiorców z rynku inwestycyjnego. Kasetony te pozwalają na szybkie i łatwe zaaranżowanie konstrukcji kwadratowej, prostokątnej czy okrągłej, całościowo zakrywającej strop. Do przygotowania takiego sufitu mogą posłużyć płyty gipsowo-kartonowe, metalowe czy z wełny mineralnej. Poza elementami gładkimi dostępne są też kasetony perforowane. Za ich pomocą można bez problemu modyfikować układ instalacji w praktycznie dowolny sposób.

Wysoka wytrzymałość, uniwersalność i prosty montaż

Kasetony używane w tego typu konstrukcjach są wyjątkowo trwałe. Nie tylko wykazują dużą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, ale też mogą być wodoodporne i ognioodporne. W przypadku tworzenia sufitu modułowego niemałą zaletą jest opcjonalny montaż nagłośnienia. W takim przypadku kable zamocowanych głośników są poprowadzone ponad płytami, co zapewnia ich dyskretne ukrycie. W naszej ofercie można też znaleźć sufity akustyczne. Taka konstrukcja ułatwia naprawę poszczególnych systemów, ponieważ moduły da się łatwo i szybko zdemontować. Jeżeli zachodzi taka potrzeba, specjalista może sprawnie ocenić stan instalacji elektrycznej lub wodnej poprowadzonej nad sufitem podwieszanym.

Fragment sufitu z kasetonów

Innowacyjne funkcje

Podwieszany sufit kasetonowy pozwala też na bezproblemowe zamontowanie oświetlenia. Listwy oświetleniowe i lampy LED tworzą razem z płytami wyjątkową atmosferę świetlną, co ma szczególne znaczenie przy aranżowaniu górnej części pomieszczeń wymagających odpowiednio klimatycznego rozjaśnienia. Rozwiązanie to z powodzeniem sprawdza się we wnętrzach zarówno mieszkalnych, jak i użytkowych. W systemie świetlnym funkcjonującym z kasetonami można też łatwo wprowadzać ewentualne poprawki, z uwagi na łatwy dostęp do modułów. Oferujemy też sufity monolityczne, które również idealnie współpracują z oświetleniem.

Kompleksowy wybór

Kasetony mogą mieć zróżnicowany kształt, a także można je montować na stałe lub z zachowaniem możliwości modyfikacji układu modułów. Rozwiązanie to sprawdza się przy elementach w każdej formie. Możliwości aranżacyjne dodatkowo podnosi bogata paleta kolorystyczna. Dużą zaletą kasetonów jest bogaty wybór pod względem faktury ich powierzchni. Zależnie od potrzeb sufit można wykonać z elementów gładkich lub perforowanych z dodatkową możliwością izolowania dźwięków. Takie konstrukcje kasetonowe polecamy zwłaszcza do pomieszczeń wymagających optymalnego wyciszenia, np. wnętrz mieszkalnych, szkolnych, biurowych czy medycznych.

Nowoczesna konstrukcja

Sufity podwieszane w systemie kasetonowym są bardzo nowoczesne, a ich konstrukcja opiera się na odpowiednio dobranych technologiach i starannie wykonanych projektach. Montaż elementów nie wymaga kompleksowego przygotowania powierzchni, ponieważ stelaż z powodzeniem wystarcza jako podstawa do wygodnego i szybkiego mocowania profili. Bezproblemowa instalacja sprawia, że wykończenie stropu przebiega wyjątkowo sprawnie i efektywnie. Na jakość kasetonów w dużym stopniu wpływa zastosowanie specjalnych materiałów. We wnętrzach o wilgotności powietrza poniżej 70% idealnie sprawdzają się płyty kartonowo-gipsowe. Inne kasetony można wykorzystać zależnie od wymagań technicznych pomieszczenia, a także indywidualnych preferencji pod względem estetyki i funkcjonalności. Oferujemy m.in. sufity metalowe lub przygotowane na bazie wełny mineralnej.

Ile wynosi cena za m2 podwieszanych kasetonów sufitowych i gdzie znaleźć tanią ofertę?

Tanie podwieszane kasetony sufitowe znajdziesz w ofercie naszej firmy, gdzie cena za m2 ustalana jest indywidualnie. Konstrukcja wykonana z takich elementów wiąże się z pewną inwestycją, jednak koszty związane z zakupem materiałów oraz realizacją prac montażowych w znacznym stopniu równoważy wysoka funkcjonalność, niebanalna estetyka oraz trwałość wykończenia pomieszczeń. Na finalną cenę kasetonów wpływają różne parametry i czynniki, w tym rodzaj i kształt płyt czy powierzchnia danego wnętrza. W związku z tym budżet na wykonanie takiego sufitu zawsze trzeba oszacować w sposób indywidualny. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, a także zachęcamy do nawiązania kontaktu w przypadku jakichkolwiek pytań.

Średnia ocen: 0

Czytaj również


Płyty sufitowe z wełny mineralnej

Płyty sufitowe z wełny mineralnej to konstrukcje, które idealnie sprawdzają się w wielu miejscach. Z

System suchej zabudowy

System suchej zabudowy to szybka, łatwa i praktyczna technologia budowy różnych elementów konstrukcyjnych i wykańczania

Gdzie sprawdzają się sufity monolityczne?

Sufity monolityczne to nic innego, jak sufity podwieszane o stosunkowo lekkiej konstrukcji umieszczonej poniżej stropu,

Jak zagruntować ściany przed malowaniem?

Gruntowanie ścian przygotowuje podłoże do dalszych czynności. Jest ono konieczne przy nowych i niemalowanych wcześniej

Jak niestandardowo wykończyć sufit?

Sufit jest często pomijany przy aranżowaniu wnętrz. A przecież metamorfozie można poddać nie tylko ściany.

Kasetony sufitowe

Kasetony sufitowe to elementy w postaci specjalnie przygotowanych płyt, które razem z odpowiednio wytrzymałym stelażem

Skład materiałów budowlanych

Skład materiałów budowlanych powinien mieć bogaty asortyment, na bieżąco rozwijać swoją ofertę oraz zapewniać klientom

Kasetony sufitowe Armstrong

Kasetony sufitowe Armstrong to modułowe elementy konstrukcyjne, za pomocą których można wykonać wyjątkowo stylowy i

Czym się kierować przy wyborze kasetonów do sufitu?

Kasetony sufitowe to materiał wykończeniowy, który doskonale sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Jednak najczęściej znajdują