Sufit podwieszany Armstrong

Sufit podwieszany Armstrong

Sufit podwieszany Armstrong jest rozwiązaniem przeznaczonym przede wszystkim dla biur, hoteli, budynków użyteczności publicznej, sklepów i tym podobnych obiektów. Charakteryzuje się zwartą konstrukcją, jest łatwy w montażu oraz nie sprawia problemów w trakcie eksploatacji. Pozwala na ukrycie rozmaitych instalacji ponad naszymi głowami, a także na stworzenie zarówno prostych i skutecznych, jak i niebanalnych systemów oświetlenia. Zapraszamy do przeczytania naszego poradnika, z którego dowiesz się, jaka jest charakterystyka sufitów tego typu, a także jakie są ich najważniejsze zalety.

Spis treści:
Gdzie takie rozwiązanie sprawdzi się najlepiej?
Aspekt estetyczny
Montaż oraz eksploatacja
Co można ukryć za pomocą takiego rozwiązania?

Gdzie sufit podwieszany Armstrong sprawdzi się najlepiej?

Sufit podwieszany Armstrong można spotkać przede wszystkim w biurach. Znajduje jednak zastosowanie w wielu innych podobnych miejscach, jak choćby sklepy, hotele, szkoły, placówki medyczne, a nawet dworce czy lotniska. Jest to bowiem sposób na niedrogi, prosty i skuteczny sposób wykorzystania przestrzeni poniżej stropu, w której można ukryć ogromną ilość niezbędnych instalacji. Z tego powodu po to rozwiązanie coraz częściej sięgamy także w przypadku domów jednorodzinnych oraz mieszkań, ponieważ inaczej trudno byłoby wyobrazić sobie montaż np. systemu rekuperacji. Sufity tego typu dostępne są także w ofercie naszej hurtowni Baustoff + Metall, do której przejrzenia serdecznie zapraszamy. Oferujemy także wszelkie potrzebne w budownictwie materiały, takie jak płyty kartonowo-gipsowe, tynki zewnętrzne i wewnętrzne, farby, kleje, gipsy, zaprawy, materiały izolacyjne np. wełna czy styropian, a także wiele innych akcesoriów. W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami.

Aspekt estetyczny

Sufit Armstrong tworzy jednolitą powierzchnię, najczęściej w kolorze białym, która optycznie powiększa pomieszczenie i sprawia, że staje się ono bardzo jasne. Właśnie z tego powodu tak chętnie jest wybierany do przestrzeni pracowniczych. To jednak nie wszystko, ponieważ można go wykorzystać do stworzenia pomieszczeń o niebanalnym wyglądzie. Wystarczy umieścić w suficie punktowe lampy oświetleniowe, by klimat po zmroku zmienił się nie do poznania. Wykorzystanie dużej ilości punktów świetlnych o niewielkiej mocy pozwala na dokładne oświetlenie całego pomieszczenia, bez konieczności stosowania bardzo mocnego źródła światła w jednym miejscu, jak ma to miejsce przy tradycyjnych lampach wiszących.

Sufit podwieszany w mieszkaniu

Montaż oraz eksploatacja sufitów podwieszanych typu Armstrong

Sufit podwieszany typu Armstrong to rozwiązanie o dużym stopniu uniwersalności. Dlatego też, zanim zostanie on zamontowany, należy wybrać taki rodzaj, który najlepiej spełni Twoje oczekiwania. Do wyboru są przede wszystkim różne rodzaje płyt sufitowych, ich kształty, kolory czy faktury. Tego typu sufit może występować w wersji jednostopniowej lub dwustopniowej, co pozwala na schowanie w nim mniejszej lub większej ilości instalacji technicznych. Sam montaż nie jest trudny i polega przede wszystkim na wykonaniu mocowań oraz stworzeniu szkieletu, który zostanie na koniec wypełniony płytami sufitowymi w wybranym wariancie. Na etapie montażu konieczne jest też podjęcie decyzji dotyczących rodzaju oświetlenia. Natomiast utrzymanie sufitów podwieszanych w dobrej kondycji jest wyjątkowo proste. Płyty wykonane są bowiem w taki sposób, aby nie przywierał do nich kurz i inne zanieczyszczenia. Wystarczy przetrzeć powierzchnię na sucho, by sufit Armstrong znów wyglądał jak zupełnie nowy.

Co można ukryć za pomocą takiego rozwiązania?

Jednym z głównych celów, dla których montuje się tego typu sufity, jest ukrycie ponad nimi rozmaitych instalacji technicznych. Możliwości są tutaj praktycznie nieograniczone, stąd właśnie tak chętne stosowanie tego rozwiązania w biurach, sklepach i tym podobnych miejscach. Jeżeli pragniesz zainstalować w domu lub mieszkaniu system rekuperacji, będzie on wymagał rozprowadzenia po wszystkich pomieszczeniach rur o dużej średnicy. Sufit podwieszany sprawdzi się w tej sytuacji idealnie, ponieważ może on zostać zawieszony na takiej wysokości, by umożliwić umieszczenie nad nim nawet bardzo dużych przewodów czy urządzeń. Można w nim ukryć także instalację elektryczną, telefoniczną, komputerową, RTV i satelitarną, a nawet wodną, kanalizacyjną, centralnego ogrzewania czy gazową. Budując dom od podstaw albo przeprowadzając generalny remont mieszkania z wymianą wszystkich instalacji, nie trzeba już wykuwać bruzd w ścianach i ponosić ogromu dodatkowych kosztów.

Rozwiązania tego typu są obecnie coraz bardziej popularne. Stosuje się je masowo w biurowcach, sklepach, galeriach handlowych, hotelach oraz budynkach użyteczności publicznej. Coraz częściej pojawiają się też w domach i mieszkaniach, podnosząc estetykę pomieszczeń i umożliwiając ukrycie mnóstwa instalacji technicznych. Montaż jest łatwy do wykonania, a eksploatacja ogranicza się do usuwania kurzu, który nie przywiera dzięki specjalnej fakturze płyt. Zapraszamy do zapoznania się z kompleksową ofertą naszej hurtowni Baustoff + Metall.

Średnia ocen: 5

Czytaj również


Wełna mineralna

Wełna mineralna jest materiałem o naturalnym pochodzeniu, który doskonale sprawdza się w izolacji termicznej oraz

Płyty sufitowe z wełny mineralnej

Płyty sufitowe z wełny mineralnej to konstrukcje, które idealnie sprawdzają się w wielu miejscach. Z

Sufity kasetonowe

Sufity kasetonowe to konstrukcje zbudowane z wytrzymałego stelaża oraz odpowiednich płyt, których układ można łatwo

Płyta karton-gips

Płyta karton-gips to popularny materiał budowlany, który na szeroką skalę wykorzystywany jest w wielu inwestycjach.

Wełna mineralna na sufit

Wełna mineralna na sufit może przydać się zarówno do izolacji termicznej, jak i akustycznej. Umieszcza

Chemia budowlana

Chemia budowlana to bardzo obszerna kategoria produktów, które są nieocenione na różnych etapach prac budowlanych,

System ocieplenia

System ocieplenia to wszystkie elementy, które są konieczne do wykonania pełnej termoizolacji budynku. Są to

Gładź szpachlowa

Gładź szpachlowa jest jedną z ostatnich powłok wykończeniowych ścian. Jej zastosowanie pozwala na uzyskanie idealnie

Farba elewacyjna silikonowa

Farba elewacyjna silikonowa jest wszechstronnym produktem, który bardzo dobrze sprawdza się w zastosowaniach zewnętrznych. Jej