System suchej zabudowy

System suchej zabudowy

System suchej zabudowy to szybka, łatwa i praktyczna technologia budowy różnych elementów konstrukcyjnych i wykańczania wnętrz. Za jej pomocą można wykonać ściany działowe czy obudować skosy poddasza, a także zabezpieczyć elewację. W skład takiego systemu wchodzi wiele różnych komponentów, które mają konkretne właściwości i zasady stosowania. Podstawę suchych technologii stanowi wykorzystanie różnego rodzaju materiałów budowlanych.

Spis treści:
Dlaczego warto?
Zalety i korzyści
Najważniejsze elementy
Do czego można go wykorzystać?
Zastosowanie przy pracach wykończeniowych i budowlanych
Zastosowanie przy pracach remontowych i adaptacyjnych

Dlaczego warto zdecydować się na system suchej zabudowy?

System suchej zabudowy bazuje na zastosowaniu różnych produktów, które znajdziesz w ofercie naszej hurtowni Baustoff + Metall. Ich użycie stanowi alternatywę dla mokrych zapraw tynkarskich, zapraw murarskich, klejów oraz innych artykułów wymagających korzystania z tzw. wody zarobowej. Elementy tego systemu nie wymagają oczekiwania na wyschnięcie, a podczas prac nie wprowadza się do wnętrz dużych ilości wilgoci. Wszystko to wiąże się z wieloma korzyściami. W celu dobrania odpowiednich produktów zapraszamy do nawiązania kontaktu.

Zalety i korzyści

Zastosowanie tego systemu znacząco podnosi komfort prowadzenia prac budowlanych, a jednocześnie skraca czas realizacji inwestycji w stosunku do wykorzystania mokrej zabudowy. Poszczególne elementy są przykręcane, co niweluje częstotliwość przerw technologicznych. Technologie tego typu w niewielkim stopniu obciążają strop, zapewniając przy tym spore możliwości na etapie projektowania wnętrza. Poszczególne elementy systemu mogą być szybko i łatwo demontowane, co pozwala na swobodne aranżowanie pomieszczeń na różne sposoby. Nie bez znaczenia pozostaje czystość prac, wynikająca z braku korzystania z różnych łatwo brudzących i lejących substancji. Konstrukcje w takim systemie są łatwe do wykonania, ze względu na swoją kompletność oraz dostępność instrukcji montażowych.

Najważniejsze elementy

Sucha zabudowa kojarzy się przede wszystkim z płytami gipsowo-kartonowymi. W wielu warunkach jednak konieczne jest zastosowanie płyt o właściwościach wodoodpornych lub ognioodpornych. Do istotnych elementów tego systemu należą też profile, zazwyczaj aluminiowe, stalowe lub drewniane. Ich główną funkcją jest wzmocnienie konkretnych części konstrukcji, np. przyściennej lub sufitowej. Do montażu niezbędne są również śruby i wkręty, a także komponenty wykończeniowe w postaci taśm, kotew czy narożników. Nie bez znaczenia pozostają różnego rodzaju podkładki i przekładki systemowe, pozwalające na wyeliminowanie zjawiska przenoszenia drgań. W naszej ofercie znajdziesz również gotowe sufity podwieszane.

Pomieszczenie do wykończenia

Do czego można wykorzystać systemy suchej zabudowy Knauf i Rigips?

Systemy suchej zabudowy Knauf i Rigips składają się z wysokojakościowych produktów, które oferujemy w naszej hurtowni. Wyroby tych producentów są przystosowane do intuicyjnego montażu, a także sprawnego funkcjonowania gotowych konstrukcji przez wiele lat. Oferowane przez nas produkty z powodzeniem sprawdzają się w pracach zarówno wykończeniowych, jak i remontowych. Za ich pomocą można dobudować niezbędne elementy lub ukryć wadliwe fragmenty, a także wprowadzać wiele innych modyfikacji.

Zastosowanie przy pracach wykończeniowych i budowlanych

System ten idealnie sprawdza się przy wymianie zabudowy skosów poddasza. Płyty gipsowo-kartonowe są bardzo lekkie, a przy tym łatwe w docinaniu i profilowaniu. Za ich pomocą można zabudować niemal dowolną przestrzeń. Niektóre płyty budowlane posiadają właściwości elastyczne, dzięki czemu zapewniają spore możliwości pod kątem tworzenia konstrukcji krzywoliniowych. Technologia ta pozwala też na wznoszenie zabudowy w formie sufitów podwieszanych czy obudów kominkowych. Z wykorzystaniem płyt można nawet zabudować podłogę, niwelując czas oczekiwania na wyschnięcie wylewki. Sucha zabudowa z powodzeniem sprawdza się w warunkach zewnętrznych. Zastosowanie płyt betonowych, drewnianych czy włókno-cementowych do zamocowania podkonstrukcji pozwala np. na wykończenie elewacji.

Zastosowanie przy pracach remontowych i adaptacyjnych

Za pomocą systemu można też wznosić lekkie ściany działowe, co ma szczególne znaczenie na etapie adaptacji pomieszczeń – np. poddaszy. Technologia ta nierzadko pozostaje jedynym rozwiązaniem na etapie remontów bardzo starych budynków, ponieważ pozwala na skuteczne wyrównanie krzywych ścian czy dyskretne dobudowanie dodatkowych ścianek. W przypadku zastosowania materiałów ciepłochronnych lub ogniochronnych za płytami istnieje możliwość poprawy parametrów pomieszczenia i domu. Niemałą zaletą pozostaje możliwość wykorzystania wełny mineralnej w ściance działowej z płyt, celem stworzenia dodatkowej przegrody akustycznej. Zapraszamy do nawiązania kontaktu z naszymi specjalistami oraz zapoznania się z naszą ofertą.

Średnia ocen: 5

Czytaj również


Kasetony sufitowe

Kasetony sufitowe to elementy w postaci specjalnie przygotowanych płyt, które razem z odpowiednio wytrzymałym stelażem

System suchej zabudowy

System suchej zabudowy to szybka, łatwa i praktyczna technologia budowy różnych elementów konstrukcyjnych i wykańczania

Materiały budowlane

Materiały budowlane są niezbędne na etapie budowy, konserwacji czy remontowania różnych budowli. Aby dobrze spełniały

Płyty sufitowe z wełny mineralnej

Płyty sufitowe z wełny mineralnej to konstrukcje, które idealnie sprawdzają się w wielu miejscach. Z

Płyta sufitowa

Płyta sufitowa jest podstawowym elementem, który pozwala na tworzenie sufitów podwieszanych. Po zainstalowaniu ramy puste

Profile do suchej zabudowy

Profile do suchej zabudowy są niezbędnymi elementami tego systemu wykorzystywanego do budowy sufitów podwieszanych, ścianek

Sucha zabudowa poddasza

Sucha zabudowa poddasza jest obecnie popularnym sposobem na estetyczne, łatwe i szybkie wykończenie przestrzeni użytkowych

Płyty wodoodporne

Płyty wodoodporne to nowoczesne materiały budowlane, które odznaczają się podwyższoną wytrzymałością na oddziaływanie wody. Z

Wełna mineralna na sufit

Wełna mineralna na sufit może przydać się zarówno do izolacji termicznej, jak i akustycznej. Umieszcza