Płyty sufitowe z wełny mineralnej

Płyty sufitowe z wełny mineralnej

Płyty sufitowe z wełny mineralnej to konstrukcje, które idealnie sprawdzają się w wielu miejscach. Z powodzeniem można je wykorzystać zarówno w biurze, jak i w domu jednorodzinnym czy na dużej hali magazynowej. Do ich zalet należy wysoka dźwiękoszczelność, co wynika z porowatości włókna mineralnego. Materiał ten stanowi podstawę wielu sufitów akustycznych, ponieważ efektywnie tłumi pogłos. Wysokiej jakości płyty sufitowe oferuje nasza firma Baustoff + Metall.

Spis treści:
Czym się charakteryzują?
Optymalna dźwiękochłonność
Wysoki poziom bezpieczeństwa
Doskonałe parametry techniczne
Jak wybrać?
Oferta Baustoff + Metall

Czym charakteryzują się płyty sufitowe z wełny mineralnej?

Płyty sufitowe z wełny mineralnej powstają z bardzo lekkiego materiału, dzięki czemu nie obciążają nadmiernie stropu i mogą być stosowane nawet w słabiej zabezpieczonych budynkach. Do ich zalet należy wyjątkowo prosty i szybki montaż, który zazwyczaj nie wymaga stosowania żadnych specjalistycznych narzędzi. Same płyty z tego materiału są jednocześnie bardzo łatwe w obróbce, co pozwala na ich dowolne docinanie i rozcinanie. W ten sposób kształt elementów można bez problemu dostosować do parametrów danego pomieszczenia. Płyty mineralne występują też w różnych wariantach kolorystycznych.

Optymalna dźwiękochłonność

Płyty z wełny mineralnej doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach, które wymagają zapewnienia odpowiedniej akustyki. Dotyczy to np. różnego rodzaju sal konferencyjnych, biur, kin czy studiów nagraniowych. Nie tylko poprawiają one jakość dźwięku w pomieszczeniu, ale też zapewniają efektywne tłumienie. Sufity te z powodzeniem sprawdzają się też w zabudowach wielorodzinnych, ze względu na możliwość profesjonalnej izolacji celem spełnienia norm związanych z ograniczeniem hałasu. Wełna mineralna charakteryzuje się wysoką klasą pochłaniania dźwięków.

Wysoki poziom bezpieczeństwa

Wełna mineralna jest rozwiązaniem wyjątkowo bezpiecznym, ponieważ nie ulega spalaniu i nie rozprzestrzenia ognia. Materiał ten wchłania przy tym cząsteczki dymu, dlatego spowalnia ich przedostawanie się do kolejnych pomieszczeń. Na tak wykonanym suficie nie osadza się kurz, co w połączeniu z paroprzepuszczalnością zapewnia pożądaną regulację wilgotności powietrza. Płyty z wełny mineralnej nie pochłaniają wilgoci, dlatego nie stanowią zagrożenia dla struktur budowlanych obiektów. Z uwagi na właściwości niehigroskopijne i hydrofobowe z powodzeniem można je montować nawet w pomieszczeniach o znaczącym zawilgoceniu.

Płyty sufitowe w biurze

Doskonałe parametry techniczne

Sufity podwieszane z wełny mineralnej nie tylko zapewniają odpowiednią akustykę pomieszczeń, ale też utrzymują wewnątrz nich odpowiednią temperaturę. Materiał ten charakteryzuje się bowiem bardzo dobrymi parametrami termicznymi, gwarantującymi długotrwałe utrzymywanie ciepła. Konstrukcje tego typu cechują się też unikalną właściwością odbijania i rozpraszania światła. Przekłada się to na możliwość stosowania opraw i źródeł o mniejszej mocy, a tym samym oszczędzenia energii. Montaż takich płyt jest wyjątkowo nieskomplikowany, a przez to nie zajmuje wiele czasu. Na etapie instalacji sufitu nie powstaje uciążliwy pył, a sam proces mocowania do stropu odbywa się szybko i sprawnie. Nie bez znaczenia pozostaje możliwość utrzymania właściwego poziomu higieny w pomieszczeniach, ze względu na przeciwdziałanie rozwojowi groźnych dla zdrowia mikroorganizmów – grzybów, pleśni i bakterii.

Jak wybrać płyty sufitowe z wełny mineralnej?

Płyty sufitowe z wełny mineralnej mogą być produkowane z wełny skalnej lub szklanej. Oba te rodzaje różnią się między sobą określonymi parametrami technicznymi. Wełna skalna charakteryzuje się podwyższoną odpornością ogniową, natomiast wełna szklana ma nieco lepsze właściwości izolacyjne. W obu przypadkach parametry akustyczne są równie dobre. Same płyty sufitowe mogą mieć natomiast różną długość i grubość, klasę pochłaniania dźwięku, izolacyjność czy poziom odbicia światła.

Oferta Baustoff + Metall

Decydując się na tego rodzaju inwestycję, warto skorzystać z pomocy doświadczonych doradców technicznych. W ten sposób zyskasz pewność, że sufit zostanie odpowiednio dobrany do potrzeb danego wnętrza oraz jego wykończenia. Jednym z największych dostawców tego rodzaju materiałów budowlanych w Europie jest nasza firma Baustoff + Metall. Poza sufitami podwieszanymi oferujemy też ścianki działowe, chemię budowlaną czy izolacje. Obecne posiadamy wielooddziałową sieć sprzedaży w kilku polskich miastach, a także własne magazyny. Do transportu wykorzystujemy specjalistyczne i nowoczesne środki, co daje pewność błyskawicznej i sprawnej dostawy. Nasze towary mogą być szybko dostarczone do klientów, a ich kompleksową obsługą zajmuje się zespół doświadczonych handlowców oraz specjalistów branżowych. Nie bez znaczenia pozostaje odpowiednie przygotowanie merytoryczne wszystkich pracowników, a także ich profesjonalizm i rzetelność. Zapraszamy do nawiązania kontaktu i skorzystania z naszej oferty.

Średnia ocen: 5

Czytaj również


Materiały budowlane

Materiały budowlane są niezbędne na etapie budowy, konserwacji czy remontowania różnych budowli. Aby dobrze spełniały

Wełna mineralna na sufit

Wełna mineralna na sufit może przydać się zarówno do izolacji termicznej, jak i akustycznej. Umieszcza

Materiały do suchej zabudowy

Materiały do suchej zabudowy to różnego rodzaju elementy składowe tego systemu, wykorzystywane na etapie montażu

Sufitowe panele akustyczne

Sufitowe panele akustyczne to główne elementy tworzące konstrukcję sufitu podwieszanego, który dodatkowo odznacza się wysokim

Chemia budowlana

Chemia budowlana to bardzo obszerna kategoria produktów, które są nieocenione na różnych etapach prac budowlanych,

Płyta karton-gips

Płyta karton-gips to popularny materiał budowlany, który na szeroką skalę wykorzystywany jest w wielu inwestycjach.

System suchej zabudowy

System suchej zabudowy to szybka, łatwa i praktyczna technologia budowy różnych elementów konstrukcyjnych i wykańczania

Tynk silikonowy

Tynk silikonowy to popularny materiał elewacyjny. Do jego największych zalet należy duża uniwersalność, ponieważ łączy

Gładź szpachlowa

Gładź szpachlowa jest jedną z ostatnich powłok wykończeniowych ścian. Jej zastosowanie pozwala na uzyskanie idealnie