Płyty sufitowe z wełny mineralnej

Płyty sufitowe z wełny mineralnej

Płyty sufitowe z wełny mineralnej to konstrukcje, które idealnie sprawdzają się w wielu miejscach. Z powodzeniem można je wykorzystać zarówno w biurze, jak i w domu jednorodzinnym czy na dużej hali magazynowej. Do ich zalet należy wysoka dźwiękoszczelność, co wynika z porowatości włókna mineralnego. Materiał ten stanowi podstawę wielu sufitów akustycznych, ponieważ efektywnie tłumi pogłos. Wysokiej jakości płyty sufitowe oferuje nasza firma Baustoff + Metall.

Spis treści:
Czym się charakteryzują?
Optymalna dźwiękochłonność
Wysoki poziom bezpieczeństwa
Doskonałe parametry techniczne
Jak wybrać?
Oferta Baustoff + Metall

Czym charakteryzują się płyty sufitowe z wełny mineralnej?

Płyty sufitowe z wełny mineralnej powstają z bardzo lekkiego materiału, dzięki czemu nie obciążają nadmiernie stropu i mogą być stosowane nawet w słabiej zabezpieczonych budynkach. Do ich zalet należy wyjątkowo prosty i szybki montaż, który zazwyczaj nie wymaga stosowania żadnych specjalistycznych narzędzi. Same płyty z tego materiału są jednocześnie bardzo łatwe w obróbce, co pozwala na ich dowolne docinanie i rozcinanie. W ten sposób kształt elementów można bez problemu dostosować do parametrów danego pomieszczenia. Płyty mineralne występują też w różnych wariantach kolorystycznych.

Optymalna dźwiękochłonność

Płyty z wełny mineralnej doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach, które wymagają zapewnienia odpowiedniej akustyki. Dotyczy to np. różnego rodzaju sal konferencyjnych, biur, kin czy studiów nagraniowych. Nie tylko poprawiają one jakość dźwięku w pomieszczeniu, ale też zapewniają efektywne tłumienie. Sufity te z powodzeniem sprawdzają się też w zabudowach wielorodzinnych, ze względu na możliwość profesjonalnej izolacji celem spełnienia norm związanych z ograniczeniem hałasu. Wełna mineralna charakteryzuje się wysoką klasą pochłaniania dźwięków.

Wysoki poziom bezpieczeństwa

Wełna mineralna jest rozwiązaniem wyjątkowo bezpiecznym, ponieważ nie ulega spalaniu i nie rozprzestrzenia ognia. Materiał ten wchłania przy tym cząsteczki dymu, dlatego spowalnia ich przedostawanie się do kolejnych pomieszczeń. Na tak wykonanym suficie nie osadza się kurz, co w połączeniu z paroprzepuszczalnością zapewnia pożądaną regulację wilgotności powietrza. Płyty z wełny mineralnej nie pochłaniają wilgoci, dlatego nie stanowią zagrożenia dla struktur budowlanych obiektów. Z uwagi na właściwości niehigroskopijne i hydrofobowe z powodzeniem można je montować nawet w pomieszczeniach o znaczącym zawilgoceniu.

Płyty sufitowe w biurze

Doskonałe parametry techniczne

Sufity podwieszane z wełny mineralnej nie tylko zapewniają odpowiednią akustykę pomieszczeń, ale też utrzymują wewnątrz nich odpowiednią temperaturę. Materiał ten charakteryzuje się bowiem bardzo dobrymi parametrami termicznymi, gwarantującymi długotrwałe utrzymywanie ciepła. Konstrukcje tego typu cechują się też unikalną właściwością odbijania i rozpraszania światła. Przekłada się to na możliwość stosowania opraw i źródeł o mniejszej mocy, a tym samym oszczędzenia energii. Montaż takich płyt jest wyjątkowo nieskomplikowany, a przez to nie zajmuje wiele czasu. Na etapie instalacji sufitu nie powstaje uciążliwy pył, a sam proces mocowania do stropu odbywa się szybko i sprawnie. Nie bez znaczenia pozostaje możliwość utrzymania właściwego poziomu higieny w pomieszczeniach, ze względu na przeciwdziałanie rozwojowi groźnych dla zdrowia mikroorganizmów – grzybów, pleśni i bakterii.

Jak wybrać płyty sufitowe z wełny mineralnej?

Płyty sufitowe z wełny mineralnej mogą być produkowane z wełny skalnej lub szklanej. Oba te rodzaje różnią się między sobą określonymi parametrami technicznymi. Wełna skalna charakteryzuje się podwyższoną odpornością ogniową, natomiast wełna szklana ma nieco lepsze właściwości izolacyjne. W obu przypadkach parametry akustyczne są równie dobre. Same płyty sufitowe mogą mieć natomiast różną długość i grubość, klasę pochłaniania dźwięku, izolacyjność czy poziom odbicia światła.

Oferta Baustoff + Metall

Decydując się na tego rodzaju inwestycję, warto skorzystać z pomocy doświadczonych doradców technicznych. W ten sposób zyskasz pewność, że sufit zostanie odpowiednio dobrany do potrzeb danego wnętrza oraz jego wykończenia. Jednym z największych dostawców tego rodzaju materiałów budowlanych w Europie jest nasza firma Baustoff + Metall. Poza sufitami podwieszanymi oferujemy też ścianki działowe, chemię budowlaną czy izolacje. Obecne posiadamy wielooddziałową sieć sprzedaży w kilku polskich miastach, a także własne magazyny. Do transportu wykorzystujemy specjalistyczne i nowoczesne środki, co daje pewność błyskawicznej i sprawnej dostawy. Nasze towary mogą być szybko dostarczone do klientów, a ich kompleksową obsługą zajmuje się zespół doświadczonych handlowców oraz specjalistów branżowych. Nie bez znaczenia pozostaje odpowiednie przygotowanie merytoryczne wszystkich pracowników, a także ich profesjonalizm i rzetelność. Zapraszamy do nawiązania kontaktu i skorzystania z naszej oferty.

Średnia ocen: 5

Czytaj również


Klapy rewizyjne

Klapy rewizyjne to niewielkie ramki z drzwiczkami, najczęściej wykonane z aluminium. Dzięki nim możliwy jest

Profile do suchej zabudowy

Profile do suchej zabudowy są niezbędnymi elementami tego systemu wykorzystywanego do budowy sufitów podwieszanych, ścianek

Sucha zabudowa

Sucha zabudowa to nowoczesny system wykańczania wnętrz, który nie wymaga zastosowania wody zarobowej. Płyty montowane

Klej do płytek

Klej do płytek wymagany jest zawsze i wszędzie tam, gdzie układana jest glazura. Przyklejanie płytek

Jak niestandardowo wykończyć sufit?

Sufit jest często pomijany przy aranżowaniu wnętrz. A przecież metamorfozie można poddać nie tylko ściany.

Farba elewacyjna

Farba elewacyjna to uniwersalny produkt do malowania elewacji, która znajduje zastosowanie w przypadku powierzchni rozmaitych

Czym są sufity akustyczne i gdzie mają zastosowanie?

Eliminują pogłos. Wyciszają pomieszczenia, w których się znajdują. Redukują hałas dochodzący z sąsiednich pokoi. Sufity

Skład materiałów budowlanych

Skład materiałów budowlanych powinien mieć bogaty asortyment, na bieżąco rozwijać swoją ofertę oraz zapewniać klientom

Sufity Armstrong

Sufity Armstrong to nowoczesne konstrukcje dedykowane biurom, sklepom, hotelom, szkołom, placówkom opieki zdrowotnej, dworcom, lotniskom