Profile do suchej zabudowy

Profile do suchej zabudowy

Profile do suchej zabudowy są niezbędnymi elementami tego systemu wykorzystywanego do budowy sufitów podwieszanych, ścianek działowych, pionów instalacyjnych i wielu innych konstrukcji. Produkty tego typu są proste w montażu, a przy tym bardzo stabilne. Sam system suchej zabudowy jest bardzo praktyczny, ponieważ nie wiąże się z potrzebą stosowania wody zarobowej i zaprawy. Profile można mocować bezpośrednio do stelaża, niwelując ryzyko przepływu wilgoci w pomieszczeniu.

Spis treści:
Do czego służą?
Klasyfikacja elementów
Kluczowe parametry
Czym odznacza się dobra firma, która je produkuje?
Zalety tego rozwiązania
Kompleksowe zastosowanie

Do czego służą profile stalowe do suchej zabudowy i poszczególne rodzaje takich elementów?

Profile stalowe do suchej zabudowy są obecnie stosowane zdecydowanie najczęściej, a ich poszczególne rodzaje różnią się chociażby typem zastosowanej blachy, przekrojem, długością, grubością czy innymi parametrami. Wiele produktów z tej kategorii możesz znaleźć w asortymencie naszej hurtowni Baustoff-Metall. Poszczególne profile dla tego systemu znajdują zastosowanie w konkretnych konstrukcjach, włącznie z sufitami, poddaszami, ścianami czy okładzinami. Sucha zabudowa znacząco podnosi wygodę i szybkość każdej realizacji, zwłaszcza w zestawieniu z użyciem zabudowy mokrej.

Klasyfikacja elementów

Elementy przeznaczone dla tego systemu różnią się przede wszystkim docelowym przeznaczeniem. W przypadku konstrukcji lekkich, szkieletowych ścian działowych, okładzin ściennych czy przedścianek, zastosowanie znajdują produkty zaliczane do kategorii profili ściennych. Elementy te charakteryzują się nominalną grubością blachy 0,55 mm z dopuszczalną tolerancją. Konstrukcje sufitów podwieszanych, okładziny sufitowe i ścienne czy zabudowy poddaszy najlepiej tworzyć z wykorzystaniem profili sufitowych, dla których nominalna grubość blachy ma zbliżone parametry. Oprócz tego możemy wyróżnić profile ościeżnicowe, które znajdują zastosowanie przede wszystkim w pracach związanych z osadzaniem drzwi w ścianach działowych. Produkty te pozwalają też na wzmocnienie rusztów ścian, przez co sprawdzają się w mniej typowych projektach. Takie modele powstają z blachy o grubości nominalnej 1,8 mm.

Kluczowe parametry

O parametrach profili dla tego systemu w znacznej mierze decydują właściwości blachy użytej w procesie produkcji. W suchej zabudowie kluczowe znaczenie ma zwłaszcza przekrój, długość i wysokość elementu, a także jego masa. Produkty z cięższej stali sprawdzają się przy budowie ścian, z kolei produkty lżejsze polecamy do wykonywania sufitów czy poddaszy. Z płytami kartonowo-gipsowymi najczęściej stosuje się elementy wyprodukowane ze stali gładkiej lub ryflowanej, ze względu na odpowiednio sztywną konstrukcję oraz niskie ryzyko odkształceń. Dla sufitów podwieszanych najlepsze będą modele giętkie, które dają spore możliwości kształtowania czy nawet tworzenia efektownych łuków i krzywizn. Poszczególne komponenty stalowe z tej kategorii różnią się też klasą korozyjności w przedziale C1-C5, która ma znaczenie zwłaszcza przy eksploatacji w specyficznych warunkach.

Remont mieszkania

Czym odznacza się dobry producent profili do suchej zabudowy?

Producent profili do suchej zabudowy powinien dbać o najwyższą jakość swoich wyrobów. W ofercie naszej hurtowni Baustoff-Metall znajdziesz wiele produktów cenionych firm, a także możesz liczyć na kompleksowe doradztwo oraz wsparcie przy doborze konkretnych rozwiązań technicznych. Oprócz profili oferujemy również inne produkty takie, jak: farby, tynki, materiały izolacyjne, chemię budowlaną czy inne akcesoria budowlane. Wybór profili w tym systemie powinien zależeć od docelowego miejsca zastosowania, np. z uwzględnieniem wewnętrznej suchej zabudowy czy podtrzymaniem warstwy izolacyjnej. Rozwiązanie to w każdym dostępnym wariancie może przynieść bardzo wiele korzyści.

Zalety tego rozwiązania

Sucha zabudowa to bardzo szybki i łatwy do wdrożenia system, którego zalety wynikają bezpośrednio z właściwości elementów konstrukcyjnych oraz samej formy aplikacji. W przeciwieństwie do technologii mokrych, nie wymaga on stosowania zapraw tynkarskich, wody zarobowej, klejów oraz innych materiałów wymagających odczekania na wyschnięcie. Elementy używane w systemie suchej zabudowy generują bardzo niskie obciążenia, a przy tym dają duże możliwości w zakresie projektowania pomieszczeń. Profile są też łatwe i szybkie w demontażu, przez co pozwalają na wygodną zmianę aranżacji w razie potrzeby.

Kompleksowe zastosowanie

Technologia ta jest nieustannie rozwijana i optymalizowana, dlatego obecnie spełnia już bardzo wiele specyficznych wymagań konstrukcyjnych. Dużą zaletą systemu suchej zabudowy pozostaje jego duża wydajność, która znacząco przekracza standardowe rozwiązania. Inne metody często nie zapewniają zbliżonych efektów bądź są one możliwe do uzyskania tylko przy większym nakładzie prac. System suchej zabudowy jest też kompletny, ponieważ zawiera wszystkie komponenty niezbędne do przeprowadzenia szybkiego montażu. Nie bez znaczenia pozostaje możliwość wykonania wszystkich prac w czystości. Zapraszamy do sprawdzenia oferty Baustoff-Metall oraz kontaktu z naszą hurtownią.

Średnia ocen: 5

Czytaj również


Sufitowe panele akustyczne

Sufitowe panele akustyczne to główne elementy tworzące konstrukcję sufitu podwieszanego, który dodatkowo odznacza się wysokim

Farba elewacyjna

Farba elewacyjna to uniwersalny produkt do malowania elewacji, która znajduje zastosowanie w przypadku powierzchni rozmaitych

Tynk silikonowy

Tynk silikonowy to popularny materiał elewacyjny. Do jego największych zalet należy duża uniwersalność, ponieważ łączy

Materiały budowlane

Materiały budowlane są niezbędne na etapie budowy, konserwacji czy remontowania różnych budowli. Aby dobrze spełniały

Płyty sufitowe z wełny mineralnej

Płyty sufitowe z wełny mineralnej to konstrukcje, które idealnie sprawdzają się w wielu miejscach. Z

Sufity podwieszane

Sufity podwieszane należą do wyjątkowo stylowych i praktycznych dodatków wnętrzarskich. Nie tylko korzystnie wpływają na

Kasetony sufitowe Armstrong

Kasetony sufitowe Armstrong to modułowe elementy konstrukcyjne, za pomocą których można wykonać wyjątkowo stylowy i

Sufity Armstrong

Sufity Armstrong to nowoczesne konstrukcje dedykowane biurom, sklepom, hotelom, szkołom, placówkom opieki zdrowotnej, dworcom, lotniskom

Sufity kasetonowe

Sufity kasetonowe to konstrukcje zbudowane z wytrzymałego stelaża oraz odpowiednich płyt, których układ można łatwo