Sufity Armstrong

Sufity Armstrong

Sufity Armstrong to nowoczesne konstrukcje dedykowane biurom, sklepom, hotelom, szkołom, placówkom opieki zdrowotnej, dworcom, lotniskom oraz wielu innym obiektom, które wymagają zastosowania wszechstronnych i funkcjonalnych rozwiązań. Sufity te zostały stworzone przez markę Armstrong, specjalizującej się w projektowaniu i produkcji systemów podwieszanych. Konstrukcje te wyróżnia wysoki poziom bezpieczeństwa, izolacja akustyczna i ponadprzeciętna estetyka, a ich ofertę znajdziesz w naszej hurtowni Baustoff + Metall.

Spis treści:
Czym się wyróżnia?
Kompletny system sufitowy
Właściwości higieniczne
Parametry akustyczne
Jak prawidłowo zaplanować i zamontować?
Montaż i eksploatacja

Czym wyróżnia się sufit Armstrong?

Sufit Armstrong bazuje na najwyższej jakości profilach konstrukcyjnych oraz płytach sufitowych, dzięki którym doskonale sprawdza się w wielu pomieszczeniach. Jego zastosowanie poprawia wydajność budynku, a jednocześnie zwiększa dekoracyjność przestrzeni wewnętrznej. Sufity te powstają przede wszystkim z wełny mineralnej. Ich elementy konstrukcyjne oraz dodatkowe akcesoria spełniają wymogi użytkowe określane w różnych projektach, związane głównie z właściwościami przeciwpożarowymi, akustyką, odpornością na wilgoć czy kwestiami higienicznymi.

Kompletny system sufitowy

Konstrukcje Armstrong bazują na kompletnych systemach sufitowych, co pozwala na ich kompleksowe zaplanowanie. Poszczególne elementy pozwalają na łatwe i szybkie zaprojektowanie, a następnie wykonanie sufitu podwieszanego. Ze względu na wysoką jakość systemu zawieszenia oraz płyt sufitowych cały proces powstawania sufitu jest bardzo prosty. Montaż przebiega w sprawny sposób zarówno w pomieszczeniu zupełnie nowym, jak i tym remontowanym lub modernizowanym. Sufit wykonany z paneli tego typu z powodzeniem pozwala na uzyskanie pożądanych parametrów dla danego wnętrza, zapewniając przy tym zachowanie jego wszystkich funkcji użytkowych.

Właściwości higieniczne

Sufity tego typu spełniają normy dotyczące higieny, które są szczególnie istotne w szpitalach oraz innych placówkach służby zdrowia. Z tego względu konstrukcje muszą odpowiadać konkretnym wymogom, odnoszącym się do czystości mikrobiologicznej. Przekłada się to na konieczność stosowania odpowiednich rozwiązań zarówno przez projektantów wnętrz, jak i dostawców materiałów wykończeniowych oraz instalacji. Sufity tego typu pozwalają utrzymać poziom zanieczyszczenia powietrza na akceptowalnym poziomie, ponieważ spełniają standardy zgodności dla poszczególnych stref ryzyka i jednocześnie posiadają bardzo dobre właściwości higieniczne.

Wizualizacja białego sufitu

Parametry akustyczne

Poza spełnieniem odpowiednich standardów pod względem higieny konstrukcje podwieszane tej firmy odpowiadają też innym wymaganiom. Dotyczy to chociażby wysokich parametrów akustycznych, zapewnianych przez wykorzystywane w systemach Armstrong płyty sufitowe. Odpowiednie właściwości pod tym kątem mają szczególne znaczenie wówczas, gdy konieczne jest zapewnienie dużej prywatności pomieszczeń oraz znaczące ograniczenie hałasu. Z tego względu w wielu zastosowaniach sprawdzają się sufity pochłaniające dźwięk, które gwarantują optymalny komfort akustyczny. Nie tylko eliminują one niepożądane dźwięki z zewnątrz, ale też utrzymują odpowiedni poziom dyskrecji pomiędzy sąsiadującymi ze sobą pomieszczeniami. Dla takich zastosowań przeznaczone są sufity o podwyższonej dźwiękoizolacyjności, wyposażane w specjalny wkład akustyczny.

Jak prawidłowo zaplanować i zamontować sufit podwieszany Armstrong?

Sufit podwieszany Armstrong trzeba przede wszystkim odpowiednio zaplanować. Na tym etapie prac konieczne jest ustalenie zarówno wyglądu konstrukcji, jak i jej właściwości akustycznych. W zależności od tych parametrów efekt po oddaniu pomieszczenia do użytkowania będzie nieco inny. Podczas prac architekci i wykonawcy muszą odpowiednio dobrać poszczególne rozwiązania i elementy włącznie z rodzajem płyt sufitowych, kształtem, kolorem czy fakturą. Ważnym etapem jest też planowanie instalacji technicznej, ponieważ konstrukcja może mieć formę widoczną lub ukrytą. W zależności od specyfiki danej inwestycji sufity podwieszane wdrażane są jako jednopoziomowe lub dwupoziomowe.

Montaż i eksploatacja

Po zamontowaniu sufitu podwieszanego możliwe jest również zaplanowanie ścianek działowych. Takie rozwiązanie pozwala na optymalizację przestrzeni pod kątem wygody użytkowania. Same przegrody mogą być zaprojektowane w zróżnicowanych wariantach stylistycznych, a także integrowane z sufitami celem przygotowania eleganckiej przestrzeni we wnętrzach obiektów użytkowych czy komercyjnych. Nie bez znaczenia pozostaje również odpowiednie oświetlenie. Sufit podwieszany znacząco zyskuje, jeżeli jego kształt i załamania zostaną odpowiednio wyeksponowane i podkreślone efektownymi cieniami. Aby przygotować oświetlenie dla takiej konstrukcji bez jej uszkodzenia, należy zastosować oprawy kompatybilne z wybranym systemem zawieszenia.
Zapraszamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą, gdzie znajdziesz wysokiej jakości sufity podwieszane.

Średnia ocen: 0

Czytaj również


Materiały do suchej zabudowy

Materiały do suchej zabudowy to różnego rodzaju elementy składowe tego systemu, wykorzystywane na etapie montażu

Skład materiałów budowlanych

Skład materiałów budowlanych powinien mieć bogaty asortyment, na bieżąco rozwijać swoją ofertę oraz zapewniać klientom

Wełna mineralna

Wełna mineralna jest materiałem o naturalnym pochodzeniu, który doskonale sprawdza się w izolacji termicznej oraz

Sufity kasetonowe

Sufity kasetonowe to konstrukcje zbudowane z wytrzymałego stelaża oraz odpowiednich płyt, których układ można łatwo

Gładź szpachlowa

Gładź szpachlowa jest jedną z ostatnich powłok wykończeniowych ścian. Jej zastosowanie pozwala na uzyskanie idealnie

Sufity podwieszane

Sufity podwieszane należą do wyjątkowo stylowych i praktycznych dodatków wnętrzarskich. Nie tylko korzystnie wpływają na

Materiały budowlane

Materiały budowlane są niezbędne na etapie budowy, konserwacji czy remontowania różnych budowli. Aby dobrze spełniały

Hurtownia budowlana

Hurtownia budowlana zawsze powinna zapewniać swoim klientom szeroki wybór specjalistycznego zaopatrzenia, a także nieustannie rozwijać

Sucha zabudowa

Sucha zabudowa to nowoczesny system wykańczania wnętrz, który nie wymaga zastosowania wody zarobowej. Płyty montowane