System ocieplenia

System ocieplenia

System ocieplenia to wszystkie elementy, które są konieczne do wykonania pełnej termoizolacji budynku. Są to zatem płyty styropianowe, płyty z wełny mineralnej, kleje umożliwiające mocowanie wcześniej wymienionych, a także pianki pozwalające na wykonanie izolacji w trudno dostępnych przestrzeniach. Dobrze ocieplony budynek pozwala zachować wyższą temperaturę w pomieszczeniach, co jednocześnie tworzy przytulny klimat w okresie zimowym i pozwala oszczędzić na ogrzewaniu.

Spis treści:
Kompleksowa oferta
Przed czym chronią materiały izolacyjne?
Powstrzymaj ucieczkę ciepła
Jak dobrze ocieplony budynek wpływa na środowisko?

Kompleksowa oferta materiałów, które wchodzą w skład systemów ocieplenia budynków

System ocieplenia budynków to kompleksowe rozwiązanie, w skład którego wchodzą różnorodne materiały izolacyjne. Są to płyty i panele ze styropianu lub wełny mineralnej, które mocuje się na ścianach zewnętrznych budynku. To także kleje, które pozwalają solidnie zamocować owe materiały do powierzchni i zachować trwałość przez dziesięciolecia. Do tego dochodzą pianki izolacyjne, które można wstrzyknąć w trudno dostępne przestrzenie, niezbędne na przykład do skutecznej izolacji poddasza. Nie można zapomnieć o gruntach, tynkach, farbach i innych materiałach do termoizolacji. Firma Baustoff + Metall, działająca w Polsce od 1992 roku, posiada bardzo szeroką ofertę materiałów składających się na kompleksowe systemy ocieplenia. W asortymencie znajdziesz produkty najlepszych światowych marek, które słyną z wysokiej jakości, wyjątkowej trwałości oraz korzystnego stosunku jakości do ceny.

Przed czym chronią materiały izolacyjne?

Materiały izolacyjne będące głównym składnikiem każdego ocieplenia budynku mają chronić przede wszystkim przed utratą ciepła. Dlatego w naszej ofercie znajdziesz między innymi panele styropianowe i sztywne pianki, które posiadają bardzo niski współczynnik przenikalności cieplnej. Oznacza to, że po ich zastosowaniu dom będzie potrzebował mniejszej ilości węgla, gazu czy prądu, by utrzymać w nim komfortową temperaturę przez cały okres grzewczy. To jednak nie jedyna zaleta stosowania takich systemów, ponieważ materiały izolacyjne stanowią także barierę akustyczną. Jeśli mieszkasz przy ruchliwej ulicy lub masz głośnego sąsiada naprzeciw swojego domu, możesz być pewien, że po zamknięciu okien w pomieszczeniach zawsze będzie cicho. Ostatni aspekt to ochrona przed wilgocią, której działanie może być destrukcyjne, gdy wniknie we wnętrze ścian i pozostanie tam przez długi czas. Odpowiednio dobrane kleje i silikony skutecznie chronią przed dostawaniem się wilgoci oraz wody w niepożądane miejsca.

Budowa budynku

Powstrzymaj ucieczkę ciepła za pomocą systemów ociepleń ścian zewnętrznych

Systemy ociepleń ścian zewnętrznych pozwalają zatrzymać ucieczkę ciepła przez tę największą powierzchnię budynku. Pustaki lub materiały mieszane, z których buduje się dzisiaj najczęściej, nie zapewniają odpowiednich właściwości izolacyjnych. Dlatego ściany zewnętrzne pokrywane są panelami styropianowymi o odpowiedniej grubości, a spoiny szczelnie wypełnia się klejem, pianką izolacyjną i silikonami. Oferowane przez nas materiały można z powodzeniem stosować zarówno w dopiero wznoszonych budynkach, jak i w starych domach, które dopiero teraz poddawane są termomodernizacji. Materiały są całkowicie bezpieczne, zapewniają odpowiednią ochronę przeciwpożarową, co ma znaczenie w przypadku obiektów muszących spełnić wymagania ochrony termicznej i przeciwogniowej. Jeśli potrzebujesz dodatkowej porady podczas wyboru produktów z naszej oferty, zapraszamy do skontaktowania się z naszymi doradcami lub do odwiedzenia jednego z naszych oddziałów w Polsce. Adresy wszystkich placówek, numery telefonów oraz adresy mailowe znajdziesz w zakładce „Kontakt„.

Jak dobrze ocieplony budynek wpływa na środowisko naturalne?

Najważniejszymi efektami dobrze wykonanej termoizolacji budynku są oszczędności finansowe oraz ciepły i przytulny klimat przez cały sezon grzewczy. Jednak trzeba wziąć pod uwagę również oddziaływanie na środowisko, ponieważ od tego zależy, jaki świat pozostawimy po sobie dla przyszłych pokoleń. Mniejsza ucieczka ciepła do otoczenia oznacza, że w piecu centralnego ogrzewania lub kominku spalimy mniej węgla, drewna bądź gazu. Nawet posiadając nowoczesne ogrzewanie elektryczne z pompą ciepła, wciąż zużywamy prąd, który w Polsce generowany jest głównie przez elektrownie węglowe. Dobre ocieplenie budynku przekłada się bezpośrednio na mniejszą emisję dwutlenku węgla do atmosfery, który w dużej mierze odpowiada za efekt cieplarniany. Zmniejsza się też emisja szkodliwych substancji do otoczenia, które wdychamy, przebywając na zewnątrz.

Baustoff + Metall to szeroka oferta materiałów izolacyjnych najwyższej klasy. To również bogaty asortyment innych produktów niezbędnych w procesie termomodernizacji, takich jak kleje, grunty, farby czy silikony. Wraz z płytami styropianowymi, panelami z wełny mineralnej i piankami izolacyjnymi tworzą one kompleksowe systemy ocieplenia. Wysoka jakość, niska przenikalność cieplna i trwałość na lata to podstawowe cechy wszystkich produktów z naszej oferty. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą produktów i życzymy udanych zakupów!

Średnia ocen: 5

Czytaj również


Profile do suchej zabudowy

Profile do suchej zabudowy są niezbędnymi elementami tego systemu wykorzystywanego do budowy sufitów podwieszanych, ścianek

Skład materiałów budowlanych

Skład materiałów budowlanych powinien mieć bogaty asortyment, na bieżąco rozwijać swoją ofertę oraz zapewniać klientom

Kasetony sufitowe Armstrong

Kasetony sufitowe Armstrong to modułowe elementy konstrukcyjne, za pomocą których można wykonać wyjątkowo stylowy i

Sufity Armstrong

Sufity Armstrong to nowoczesne konstrukcje dedykowane biurom, sklepom, hotelom, szkołom, placówkom opieki zdrowotnej, dworcom, lotniskom

Jak niestandardowo wykończyć sufit?

Sufit jest często pomijany przy aranżowaniu wnętrz. A przecież metamorfozie można poddać nie tylko ściany.

Materiały budowlane

Materiały budowlane są niezbędne na etapie budowy, konserwacji czy remontowania różnych budowli. Aby dobrze spełniały

Kasetony sufitowe

Kasetony sufitowe to elementy w postaci specjalnie przygotowanych płyt, które razem z odpowiednio wytrzymałym stelażem

Sufity akustyczne

Sufity akustyczne to specjalnie opracowane konstrukcje, które gwarantują wysoki poziom tłumienia hałasów. Ich zastosowanie pozwala

Sufit podwieszany Armstrong

Sufit podwieszany Armstrong jest rozwiązaniem przeznaczonym przede wszystkim dla biur, hoteli, budynków użyteczności publicznej, sklepów