Wełna mineralna na sufit może przydać się zarówno do izolacji termicznej, jak i akustycznej. Umieszcza się ją najczęściej w sufitach podwieszanych, ale może służyć także do ocieplania ścian zewnętrznych i wewnętrznych, stropów, podłóg czy dachów. Do celów izolacyjnych najlepiej nadają się podstawowe odmiany tego produktu, a więc wełna szklana i kamienna. Są one z powodzeniem stosowane od lat w budownictwie jednorodzinnym i wielorodzinnym, pozwalając oszczędzać na ogrzewaniu oraz wytłumiać hałasy dobiegające z zewnątrz.
Spis treści:
Wyciszenie pomieszczenia
Właściwości izolacji akustycznej
Ulepszenie termoizolacji budynku
Parametry izolacji termicznej
Wyciszenie sufitu wełną mineralną może być doskonałym sposobem na wytłumienie hałasów dobiegających z piętra wyżej. Świetnie sprawdza się w blokach mieszkalnych i innych budynkach wielorodzinnych, zwłaszcza gdy jesteśmy wyczuleni na odgłosy dobiegające spoza naszego mieszkania. Najlepszym sposobem na poradzenie sobie w takiej sytuacją jest stworzenie sufitu podwieszanego, ponad którym możemy umieścić materiał izolacyjny. Wełna mineralna jest na tyle lekka, że może leżeć bezpośrednio na konstrukcji sufitu. Możliwe jest też przytwierdzenie jej do samego stropu. Nasza hurtownia budowlana Baustoff + Metall ma w swojej ofercie wiele różnych odmian tego materiału izolacyjnego. Jeśli miewasz naprawdę spore problemy z hałasem dobiegającym znad stropu, rozważ zakup materiału o podwyższonej gęstości. Jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów na uzyskanie ciszy i spokoju we własnym domu czy mieszkaniu. W naszej hurtowni oferujemy także szereg innych produktów przydatnych w budownictwie, m.in. kleje, gipsy, zaprawy murarskie, piany, farby, tynki oraz różnorodne akcesoria.
Wełna szklana i kamienna są bardzo często wykorzystywane w budownictwie właśnie z powodu ich doskonałych właściwości izolacji akustycznej. Dzięki temu, iż produkt mineralny nawet w 95% swojej objętości utrzymuje powietrze, jest tak doskonałym izolatorem dźwięków. Są one zarówno rozpraszane, jak i pochłaniane. Nie bez znaczenia jest również fakt, iż ten materiał izolacyjny jest wyjątkowo łatwy w montażu. Ze względu na właściwości takie jak świetna elastyczność, pozwala na świetne dopasowanie do powierzchni o każdym kształcie. Możesz zakupić ją zarówno w formie płyt, które są bardzo wygodne do zamocowania, jak również elastycznych mat. Wybór powinien być podyktowany indywidualnymi cechami pomieszczeń, z którymi masz do czynienia. W razie wątpliwości zawsze możesz skontaktować się z naszymi pracownikami, którzy doradzą Ci, jak wybrać właściwe rozwiązanie dla Twoich zastosowań.
Ocieplenie sufitu wełną mineralną to sposób na znaczne zmniejszenie ucieczki ciepła, które ma największą tendencję do unoszenia się ku górze, z pomieszczeń. Wynika to z podstawowych praw fizyki, które mówią, że powietrze ogrzane posiada mniejszą gęstość i zarazem mniejszą masę, a więc wypychane jest do góry przez zimniejsze masy. To właśnie dlatego pod sufitem jest zawsze najcieplej i dlatego też wszelkie nieszczelności w tym obszarze będą powodowały bardzo szybkie wychładzanie się pomieszczenia. Tym samym sufit podwieszany z wełną mineralną to nie tylko doskonały sposób na komfort akustyczny, ale również znaczne ograniczenie możliwości ucieczki ciepłego powietrza. Inwestycja w produkt tego typu zwróci się bardzo szybko w kosztach ogrzewania, zwłaszcza, jeżeli użyjesz odpowiedniego materiału również do ocieplenia ścian zewnętrznych czy podłóg. Nasza hurtownia posiada w swojej ofercie także inne materiały izolacyjne – styropiany, papy czy hydroizolacje.
Najistotniejszym parametrem w przypadku skuteczności termoizolacyjnej wełny mineralnej jest jej współczynnik przenikania cieplnego. Im jest on wyższy, tym możliwość ucieczki ciepła z budynku jest niższa. Zależy on przede wszystkim od twardości, ciężaru oraz gęstości wełny szklanej oraz kamiennej. W naszej ofercie znajdziesz zarówno materiał zwarty i ciężki, który pozwoli Ci na doskonałe wytłumienie hałasów i maksymalny komfort cieplny, jak również lżejsze odmiany tego produktu. Te ostatnie najlepiej nadają się właśnie do izolowania przestrzeni pomiędzy elementami konstrukcyjnymi budynku, dzięki faktowi, iż idealnie dopasowują się do powierzchni. Lekki materiał sprawdzi się więc w suficie podwieszanym, natomiast cięższe odmiany będą odpowiednie do wykorzystania w izolacji dachu, ścian zewnętrznych czy posadzki parteru. Co warto również nadmienić, produkt jest ognioodporny i wytrzymuje temperatury nawet do 1000 stopni Celsjusza, co znacznie podnosi odporność ogniową całego budynku.
Wiesz już, jakie są najważniejsze zalety tego materiału izolacyjnego, a także dlaczego warto go używać. Za jego pomocą wytłumisz odgłosy dochodzące z zewnątrz pomieszczenia, a także polepszysz termoizolację budynku, co szybko przyniesie oszczędności na ogrzewaniu. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i życzymy udanych zakupów!
Skład materiałów budowlanych powinien mieć bogaty asortyment, na bieżąco rozwijać swoją ofertę oraz zapewniać klientom
Sucha zabudowa to nowoczesny system wykańczania wnętrz, który nie wymaga zastosowania wody zarobowej. Płyty montowane
Sufit podwieszany krzyżowy to wyjątkowo praktyczna konstrukcja architektoniczna. Rozwiązanie to łączy w sobie walory funkcjonalne
Hurtownia budowlana zawsze powinna zapewniać swoim klientom szeroki wybór specjalistycznego zaopatrzenia, a także nieustannie rozwijać
Cena suchej zabudowy to jeden z czynników, który w dużej mierze przemawia za wyborem tej
Wełna mineralna jest materiałem o naturalnym pochodzeniu, który doskonale sprawdza się w izolacji termicznej oraz
Sucha zabudowa poddasza jest obecnie popularnym sposobem na estetyczne, łatwe i szybkie wykończenie przestrzeni użytkowych
Materiały do suchej zabudowy to różnego rodzaju elementy składowe tego systemu, wykorzystywane na etapie montażu
Gładź gipsowa należy obecnie do najpopularniejszych materiałów wykończeniowych. Jej zastosowanie pozwala na szybkie i efektywne