Płyta sufitowa

Płyta sufitowa

Płyta sufitowa jest podstawowym elementem, który pozwala na tworzenie sufitów podwieszanych. Po zainstalowaniu ramy puste przestrzenie wypełnia się właśnie takimi płytami. Dzięki ich dużej wytrzymałości, estetycznemu wyglądowi i prostej konstrukcji, są rozwiązaniem, które będzie spełniać swoją funkcję przez długie lata. Ponad sufitem podwieszanym można ukryć różnego rodzaju instalacje, jednocześnie zapewniając sobie niezwykle nowocześnie wyglądające i eleganckie wnętrze.

Spis treści:
Budowa
Szybki i łatwy montaż
Idealne rozwiązanie do sufitów podwieszanych
Bogata oferta

Jak zbudowana jest płyta sufitowa?

Płyta sufitowa to podstawowe wypełnienie przestrzeni sufitu podwieszanego. Układa się je na stworzonej wcześniej ramie, dzięki czemu całość jest zwarta i bezpieczna. Płyty do tego typu zastosowań wykonane są materiału zwanego karton-gipsem. Znakomita większość materiału składającego się na konstrukcję płyty to właśnie gips. Bardzo istotny jest jednak fakt, że jest on zabezpieczony po obu stronach. Oznacza to, że produkty te nie pylą oraz mają bardzo dużą trwałość, co jest istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa. Zapewne nikt nie chciałby, aby uszkodzony element oderwał się od sufitu i spadł, ponieważ byłaby to sytuacja wyjątkowo groźna dla domowników. Stosując ten nowoczesny materiał budowlany możesz być pewien bezpieczeństwa własnego i swojej rodziny, jako że produkty dostępne w ofercie Baustoff + Metall są jednymi z najlepszych dostępnych na rynku. Jesteśmy firmą działającą w Polsce już od roku 1992, co pozwoliło nam zebrać bardzo bogate doświadczenie. Dzięki niemu jesteśmy w stanie oferować produkty, które są zgodne z oczekiwaniami klientów. Oprócz płyt kartonowo-gipsowych, w naszej hurtowni znajdziesz profile i inne materiały do suchej zabudowy, chemię budowlaną, np. kleje, gipsy i piany, a także farby, tynki czy materiały izolacyjne. Zachęcamy do zapoznania się z naszą kompleksową ofertą.

Szybki i łatwy montaż

Lista zalet, jaką posiadają płyty typu karton-gips jest bardzo wiele. Najistotniejsze z nich związane są z łatwością montażu. Nie wymaga on fachowej wiedzy, przez co można z powodzeniem układać je samodzielnie zarówno na sufitach, jak i ścianach. Materiał można dowolnie przycinać i kształtować, do czego najlepiej nadają się produkty cieńsze. W przeciwieństwie do tynku nie trzeba długo czekać na zakończenie procesu schnięcia, a także nie ma konieczności wygładzania powierzchni. Ten ostatni proces potrafi spędzić sen z powiek nawet fachowcom z wieloletnim stażem. Dlatego właśnie płyty tego typu układa się łatwo i przede wszystkim szybko. Wykorzystanie takiego materiału znacznie przyspiesza zatem czas potrzebny na wykończenie wnętrz. Ma to duże znaczenie w sytuacji przeprowadzania remontu, ponieważ dzięki temu rozwiązaniu kolejne pomieszczenia są szybciej gotowe do ponownego wprowadzenia się domowników. Jest to również oszczędność finansowa, ponieważ ekipy układające płyty kartonowo-gipsowe bardzo często oferują o wiele niższą stawkę, niż w przypadku tradycyjnego tynkowania.

Sala konferencyjna

Płyta karton-gips sufitowa to optymalne rozwiązanie do sufitów podwieszanych

Płyta karton-gips sufitowa to możliwość stworzenia trwałego i bezpiecznego sufitu podwieszanego. Do tego celu najlepiej nadadzą się rodzaje o grubości 12,5 mm lub nawet grubsze, z uwagi na ich bardzo wysoką wytrzymałość. O ile w przypadku ścian można zamiast płyt zastosować tynk, o tyle czynienie tego na suficie podwieszanym byłoby bardzo karkołomną czynnością. Tego typu rozwiązania stosuje się najczęściej w celu ukrycia przewodów instalacyjnych, wentylacyjnych i wszelkich innych, które muszą być doprowadzone do odpowiednich punktów odbiorczych znajdujących się w pomieszczeniach – przede wszystkim ich górnej części. Stosowanie płyt kartonowo-gipsowych na suficie jest natomiast równie łatwe, co mocowanie ich do ścian, a to otwiera drogę do stworzenia bardzo estetycznego wykończenia wnętrz.

Bogata oferta

Sufity podwieszane nie kojarzą się już tylko z pomieszczeniami biurowymi. Często rozwiązanie to stosowane jest także w domach i mieszkaniach. W tych ostatnich estetyka odgrywa większą rolę, jednak za pomocą naszych rozwiązań można stworzyć stylowe i funkcjonalne wnętrza. Proponowane przez nas elementy są bowiem gwarancją nie tylko szybkiego i łatwego montażu sufitu podwieszanego, ale również zapewniają niebanalną estetykę pomieszczeń. Produkty dostępne w Baustoff + Metall mają różne wielkości i rodzaje, co sprawia, że z łatwością można je dopasować do różnych zastosowań. Nic nie stoi na przeszkodzie, by powierzchnia sufitu była ujednolicona z wystrojem ścian albo posiadała swój własny indywidualny design. Wszystko zależy od indywidualnego projektu, a my jako specjaliści z dużym doświadczeniem pomożemy Ci zrealizować pomysł idealnego wnętrza, przedstawiając bogatą ofertę rozwiązań!

Sufity podwieszane są niesamowicie popularne w przestrzeniach biurowych, ale zaczynają pojawiać się także w domach i mieszkaniach. Aby rozwiązanie było trwałe, bezpieczne i estetyczne, najlepiej wykonać taki sufit z wykorzystaniem specjalnych płyt kartonowo-gipsowych. Posiadają one dużą wytrzymałość, ich montaż jest bardzo łatwy, a jednocześnie są estetyczne i eleganckie. Masz jeszcze jakieś pytania? Skontaktuj się z nami!

Średnia ocen: 5

Czytaj również


Tynk silikonowy

Tynk silikonowy to popularny materiał elewacyjny. Do jego największych zalet należy duża uniwersalność, ponieważ łączy

Płyty sufitowe z wełny mineralnej

Płyty sufitowe z wełny mineralnej to konstrukcje, które idealnie sprawdzają się w wielu miejscach. Z

Czym się kierować przy wyborze kasetonów do sufitu?

Kasetony sufitowe to materiał wykończeniowy, który doskonale sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Jednak najczęściej znajdują

Czym są sufity akustyczne i gdzie mają zastosowanie?

Eliminują pogłos. Wyciszają pomieszczenia, w których się znajdują. Redukują hałas dochodzący z sąsiednich pokoi. Sufity

Farba elewacyjna

Farba elewacyjna to uniwersalny produkt do malowania elewacji, która znajduje zastosowanie w przypadku powierzchni rozmaitych

Materiały do suchej zabudowy

Materiały do suchej zabudowy to różnego rodzaju elementy składowe tego systemu, wykorzystywane na etapie montażu

Materiały budowlane

Materiały budowlane są niezbędne na etapie budowy, konserwacji czy remontowania różnych budowli. Aby dobrze spełniały

Gdzie sprawdzają się sufity monolityczne?

Sufity monolityczne to nic innego, jak sufity podwieszane o stosunkowo lekkiej konstrukcji umieszczonej poniżej stropu,

Sufity podwieszane

Sufity podwieszane należą do wyjątkowo stylowych i praktycznych dodatków wnętrzarskich. Nie tylko korzystnie wpływają na