Materiały do suchej zabudowy

Materiały do suchej zabudowy

Materiały do suchej zabudowy to różnego rodzaju elementy składowe tego systemu, wykorzystywane na etapie montażu i wykańczania docelowych konstrukcji. Komponenty te mogą mieć rozmaite właściwości i zastosowanie. W systemie suchym da się stworzyć ściany działowe, zabezpieczyć elewację, zamocować profile, zamaskować połączenia, obudować skosy na poddaszu oraz wykonać wiele innych prac. Kluczowe znaczenie ma przy tym umiejętny dobór materiałów, które powinny być dopasowane do specyfiki projektu.

Spis treści:
Jakie będą najlepsze?
Główne elementy
Kluczowe parametry
Jakie mają zastosowanie?
Prace budowlane i wykończeniowe
Prace remontowe i adaptacyjne

Jakie materiały do suchej zabudowy będą najlepsze?

Materiały do suchej zabudowy możesz zamówić w naszej hurtowni Baustoff + Metall, gdzie oferujemy wiele różnych komponentów ułatwiających realizację prac tym systemem technologicznym. Proponujemy rozmaite akcesoria, włącznie z wieszakami noniuszowymi. Materiały te odznaczają się dobrą nośnością, dzięki czemu bardzo dobrze znoszą obciążenia zabudowy kartonowo-gipsowej. Oferowane przez nas akcesoria są wykonane z trwałych materiałów, a także posiadają optymalną wytrzymałość statyczną.

Główne elementy

Do najważniejszych elementów systemu suchej zabudowy należą płyty karton-gips oraz profile, które wspólnie tworzą trzon konstrukcji. Sposobem na poprawę stabilności oraz ułatwienie prac montażowych może być użycie dodatkowych akcesoriów dostępnych w naszej ofercie. Tego rodzaju produkty służą przede wszystkim jako elementy montażowe. Mocowanie konstrukcji stropowej lub ściennej możesz stabilnie przeprowadzić za pomocą kotew, z kolei do wypełnienia ramy idealnie nadają się specjalnie zaprojektowane wkręty. Starannie wyprofilowane końcówki sprawiają, że akcesoria te znacząco przyspieszają i ułatwiają montaż. Oferujemy też inne użyteczne produkty, w tym listwy narożne czy taśmy do spoinowania.

Kluczowe parametry

W przypadku produktów metalowych dedykowanych suchej zabudowie, polecamy szczególnie komponenty wykonane z ocynkowanej blachy stalowej o odpowiednio dobranej grubości. Jako ochrona przed korozją służy w ich przypadku cynkowa powłoka, która jest nanoszona ogniowo. Nie tylko podnosi ona trwałość stali przez długi czas, ale też zapewnia bezproblemową pracę całego systemu podwieszeń. W bardziej wymagających aplikacjach sprawdzą się materiały z ocynkiem o podwyższonej klasie korozyjności. Produkty tego typu posiadają oznaczenie CE i są zgodne z regulacjami komisji europejskiej, a także dysponują wystawioną DWU – Deklaracją Właściwości Użytkowych. Do ich identyfikacji służy sygnowanie logiem producenta.

Trzy wkręty

Jakie zastosowanie mają materiały do suchej zabudowy?

Materiały do suchej zabudowy dostępne w naszym sklepie to wysokojakościowe produkty cenionych marek, takich jak chociażby SINIAT, Rigips czy Knauf. Wyroby te zostały opracowane w taki sposób, aby ich montaż był intuicyjny i zapewniał wyjątkowo sprawne działanie gotowych konstrukcji przez cały okres eksploatacji. Produkty dostępne w naszej hurtowni bardzo dobrze spełniają swoje funkcje przy realizacji prac remontowanych i wykończeniowych. Poszczególne rozwiązania pozwalają na wprowadzanie różnych modyfikacji, w tym celem ukrycia wadliwych fragmentów czy dobudowania nowych elementów konstrukcji. W naszej ofercie znajdziesz materiały dedykowane konkretnym branżom i zastosowaniom. Oferujemy m.in. materiały izolacyjne, tynki wewnętrzne i zewnętrzne, farby, kleje budowlane, gipsy, piany i zaprawy murarskie.

Prace budowlane i wykończeniowe

Elementy systemu suchej zabudowy idealnie sprawdzają się na etapie wymiany skosów poddasza. Lekkość płyt kartonowo-gipsowych oraz prostota ich docinania czy profilowania sprawiają, że proces wypełniania przestrzeni przebiega szybko i łatwo. W przypadku płyt o właściwościach elastycznych, możliwe jest nawet tworzenie krzywoliniowych konstrukcji. Technologia ta znajduje zastosowanie również przy wznoszeniu sufitów podwieszanych i obudów dla kominków, a nawet zabudowywaniu podłogi bez potrzeby oczekiwania na wyschnięcie wylewki. Oferowane przez nas materiały mogą być z powodzeniem wykorzystywane w warunkach zewnętrznych. Płyty włókno-cementowe, drewniane czy betonowe bardzo dobrze nadają się do mocowania pod konstrukcji czy wykańczania elewacji.

Prace remontowe i adaptacyjne

Materiały dostępne w naszej ofercie przydają się również w procesie adaptacji poddaszy i innych pomieszczeń, np. do wznoszenia lekkich ścian działowych. Elementy tego systemu często okazują się nieocenione przy remontach starszych budynków, ze względu na łatwość wyrównywania krzywych ścian czy możliwość dyskretnego dobudowania dodatkowych elementów. Za ich pomocą da się też poprawić parametry wnętrz, np. w przypadku użycia materiałów ogniochronnych i ciepłochronnych. W ściance działowej z płyt można również wykorzystać wełnę mineralną, aby w ten sposób stworzyć dodatkową przegrodę akustyczną. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszej hurtowni Baustoff + Metall oraz w razie pytań – do kontaktu.

Średnia ocen: 5

Czytaj również


Profile do suchej zabudowy

Profile do suchej zabudowy są niezbędnymi elementami tego systemu wykorzystywanego do budowy sufitów podwieszanych, ścianek

Sufity kasetonowe

Sufity kasetonowe to konstrukcje zbudowane z wytrzymałego stelaża oraz odpowiednich płyt, których układ można łatwo

Jak niestandardowo wykończyć sufit?

Sufit jest często pomijany przy aranżowaniu wnętrz. A przecież metamorfozie można poddać nie tylko ściany.

Sufity podwieszane

Sufity podwieszane należą do wyjątkowo stylowych i praktycznych dodatków wnętrzarskich. Nie tylko korzystnie wpływają na

Klej do płytek

Klej do płytek wymagany jest zawsze i wszędzie tam, gdzie układana jest glazura. Przyklejanie płytek

Jak zagruntować ściany przed malowaniem?

Gruntowanie ścian przygotowuje podłoże do dalszych czynności. Jest ono konieczne przy nowych i niemalowanych wcześniej

System suchej zabudowy

System suchej zabudowy to szybka, łatwa i praktyczna technologia budowy różnych elementów konstrukcyjnych i wykańczania

Farba elewacyjna

Farba elewacyjna to uniwersalny produkt do malowania elewacji, która znajduje zastosowanie w przypadku powierzchni rozmaitych

Sufity Armstrong

Sufity Armstrong to nowoczesne konstrukcje dedykowane biurom, sklepom, hotelom, szkołom, placówkom opieki zdrowotnej, dworcom, lotniskom