Sufitowe panele akustyczne

Sufitowe panele akustyczne

Sufitowe panele akustyczne to główne elementy tworzące konstrukcję sufitu podwieszanego, który dodatkowo odznacza się wysokim poziom tłumienia hałasów. Aby ich zastosowanie przyniosło odpowiedni efekt, muszą być prawidłowo dobrane i zamontowane. Panele tego typu doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach, które muszą sprostać wytycznym w zakresie warunków technicznych pod względem nienagannej akustyki wnętrz.

Spis treści:
Czym się wyróżniają?
Innowacyjna budowa
Wyjątkowe właściwości
Dlaczego warto?
Uniwersalne zastosowanie
Sprawny montaż i bezpieczna eksploatacja

Czym się wyróżniają sufitowe panele akustyczne?

Sufitowe panele akustyczne pozwalają na przygotowanie konstrukcji, która zapewnia skuteczne odcięcie pomieszczenia od niepożądanych dźwięków powietrznych i uderzeniowych. Bogaty asortyment takich produktów posiada nasza hurtownia Baustoff-Metall. Specyfika oferowanych paneli wynika z ich odpowiedniej budowy. Sufit wykonany z ich pomocą będzie się cechował powierzchnią specjalnie odseparowaną od konstrukcji budynku, co umożliwi skuteczne eliminowanie przenoszonych tą drogą drgań.

Innowacyjna budowa

W konstrukcji sufitu akustycznego można zastosować praktycznie dowolną ilość paneli o właściwościach dźwiękochłonnych. Za pożądaną izolacyjność w takiej konstrukcji odpowiada najczęściej wełna mineralna. Duża sprężystość w połączeniu z wysokim współczynnikiem pochłaniania dźwięku sprawia, że materiał ten efektywnie minimalizuje przenoszony przez ściany hałas o różnym pochodzeniu. Wełna mineralna redukuje również pogłos, który powstaje w wyniku nachodzenia na siebie fal dźwiękowych. Panele tego typu mocowane są na stropie razem ze specjalnymi profilami i linkami, dzięki czemu dodatkowo zmniejszyć można kubaturę pomieszczenia. W rezultacie wnętrze z sufitem podwieszanym o takiej konstrukcji da się ogrzać szybciej i przy mniejszym zużyciu ciepła, co ogranicza koszty eksploatacyjne budynku.

Puste pomieszczenie biurowe

Wyjątkowe właściwości

Właściwości oferowanych przez nas paneli wynikają zarówno z odpowiedniej konstrukcji, jak i wykorzystanych materiałów. Jedną z zalet tych produktów jest ich wysoka dźwiękochłonność, która gwarantuje optymalną eliminację pogłosu w pomieszczeniach. W rezultacie dźwięki słyszalne wewnątrz są wyraźniejsze, a przy tym pozbawione uciążliwego szumu i męczących dla uszu zniekształceń. Do cennych właściwości takich paneli należy również duża izolacyjność dźwiękowa, zapewniana przez wykorzystanie specjalnych membran. Konstrukcja zbudowana w ten sposób przyczynia się do skutecznej redukcji hałasów dochodzących z sąsiednich pomieszczeń, a zarazem zabezpiecza przed wydostawaniem się dźwięków poza wnętrze z sufitem akustycznym. Oferowane panele stwarzają tym samym warunki odpowiednie do prowadzenia rozmów, a także wypoczynku.

Dlaczego warto wybrać sufitowe panele akustyczne?

Sufitowe panele akustyczne dostępne w naszej hurtowni są bardzo funkcjonalne. Nie tylko efektywnie wyciszają wnętrze i redukują pogłos, ale też zwiększają komfort przebywania w pomieszczeniu i sąsiednich pokojach. Sufity akustyczne doskonale sprawdzają się w obiektach wykorzystywanych do prowadzenia wykładów czy spotkań biznesowych. Początkowo takie konstrukcje stosowano głównie w obiektach użyteczności publicznej i biurowcach, jednak obecnie decydują się na nie również inwestorzy prywatni. Panele tego typu można z powodzeniem zastosować w domu lub mieszkaniu, zyskując dzięki nim wysoką dźwiękochłonność pomieszczeń.

Uniwersalne zastosowanie

Panele i inne elementy sufitu akustycznego mogą być dobierane na różne sposoby. W konstrukcji takiej da się zastosować nie tylko same materiały budowlane, ale też dylatację obwodową czy specjalne wieszaki akustyczne. Duże znaczenie ma przy tym wysoka jakość wszystkich elementów. Rezygnacja z niektórych zabezpieczeń lub zastąpienie ich słabszymi zamiennikami może sprawić, że ochrona przed przenoszeniem dźwięków będzie niedostateczna. Zastosowanie rozwiązań oferowanych przez naszą firmę Baustoff-Metall zapewni natomiast skuteczne zabezpieczenie systemu przed ryzykiem powstawania mostków akustycznych na łączeniach, a także efektem pudła rezonansowego wewnątrz konstrukcji podwieszanej.

Sprawny montaż i bezpieczna eksploatacja

Montaż sufitu akustycznego wymaga zazwyczaj obniżenia pomieszczenia o co najmniej 10 cm, a w przypadku zastosowania sufitu krzyżowego nawet więcej. Z uwagi na dużą masywność stropu, wykorzystanie samych mat akustycznych do izolacji może nie zapewnić wystarczającego dociążenia. Wynika to z nieco większych wymogów izolacyjnych dla sufitów niż znacznie od nich lżejszych ścian. Standardowy system akustyczny można jednak bez przeszkód wznosić na stopach różnego typu, w tym drewnianych, z płyty czy na legarach. W takim przypadku główną różnicą jest rodzaj użytych wieszaków akustycznych. Na komfort użytkowania pomieszczenia z takim sufitem wpływa też właściwa izolacja ścian działowych, a połączenie ich z panelami ściennymi może dodatkowo zapewnić lepsze wyciszenie wnętrz. Zapraszamy do kontaktu i zapoznania się z nasza ofertą.

Średnia ocen: 0

Czytaj również


Farba elewacyjna silikonowa

Farba elewacyjna silikonowa jest wszechstronnym produktem, który bardzo dobrze sprawdza się w zastosowaniach zewnętrznych. Jej

Kasetony sufitowe Armstrong

Kasetony sufitowe Armstrong to modułowe elementy konstrukcyjne, za pomocą których można wykonać wyjątkowo stylowy i

Sufitowe panele akustyczne

Sufitowe panele akustyczne to główne elementy tworzące konstrukcję sufitu podwieszanego, który dodatkowo odznacza się wysokim

Gładź szpachlowa

Gładź szpachlowa jest jedną z ostatnich powłok wykończeniowych ścian. Jej zastosowanie pozwala na uzyskanie idealnie

Sufity akustyczne

Sufity akustyczne to specjalnie opracowane konstrukcje, które gwarantują wysoki poziom tłumienia hałasów. Ich zastosowanie pozwala

Materiały budowlane

Materiały budowlane są niezbędne na etapie budowy, konserwacji czy remontowania różnych budowli. Aby dobrze spełniały

Kasetony sufitowe

Kasetony sufitowe to elementy w postaci specjalnie przygotowanych płyt, które razem z odpowiednio wytrzymałym stelażem

Chemia budowlana

Chemia budowlana to bardzo obszerna kategoria produktów, które są nieocenione na różnych etapach prac budowlanych,

Tynk silikonowy

Tynk silikonowy to popularny materiał elewacyjny. Do jego największych zalet należy duża uniwersalność, ponieważ łączy